הגדרה ומימוש של מעבד מקדים עבור מערכות חישה מרובות סנסורים

מערכות חישה מתקדמות בנויות ממספר הולך וגדל של טכנולוגיות חישה שונות, כגון - EO/IR/SAR. לכל טכנולוגיה ישנן יתרונות וחסרונות:
- למשל מצלמת יום מאפשרת לקבל תמונה ברזולוציה מרחבית טובה מאוד בדו-מימד אך רגישה מאוד לתנאי סביבה ואינה מסוגלת לבצע הפרדה תלת מימדית
- מצלמת LWIR) long wave IR) מאפשרת זיהוי אובייקטים בטמפרטורות שונות ורגישותה לתנאי סביבה טובה יותר מאשר מצלמה אופטית רגילה.
- מצלמת מכ"ם (SAR) מאפשרת לקבל תמונה בכל תנאי סביבה ומסוגלת לבצע הפרדה בתלת מימד אך מוגבלת לרוב ברזולוציה מרחבית.
המטרה בשילוב מספר טכנולוגיות חישה הינה לקבל מידע מדויק לאורך זמן תוך ניצול יתרונותיה של כל טכנולוגיה בנפרד. הבעיה במערכות חישה אלו הינה כמויות המידע הגולמי המגיע מהסנסורים. יש קושי רב לתכנן מערכת או מערך (ריבוי מערכות) המסוגל להתמודד ביעילות עם כמויות המידע.

למשל – ברור מאליו ששימוש בטכנולוגיות דחיסה קלאסיות עבור כל סנסור בנפרד לצורך שידור המידע בערוץ התקשורת ולאחר מכן פריסה ועיבוד של כל המידע בשכבת האפליקציה אינה הפתרון האידיאלי לבעיה. האתגר הוא לצמצם את נפחי המידע המועברים מהסנסורים לשכבת האפליקציה ע”י ביצוע עיבוד מקדים שמטרתו היתוך המידע לכדי מידע רלוונטי בלבד לפי הצורך בשכבת האפליקציה. לדוגמא: מצלמת וידאו יום\לילה המורכבת משני סנסורים – סנסור אופטי ליום וסנסורIR ללילה. המעבד יבחין באזורי עניין (ROI) חשוכים בתמונה האופטית וידע להחליפם במידע המגיע מסנסור ה-IR ולהעביר למשתמש תמונה בודדת המשלבת את המידע הרלוונטי מכל סנסור.

מטרת הפרויקט:

 להציע ארכיטקטורה מתאימה לפתרון הבעיה.

–לבחון אלגוריתמים מתאימים להיתוך מידע ממקורות שונים בקצב גבוהה ובזמן אמת

(ב-MATLAB)

לממש את המעבד בשפת VERILOG\VHDL

דרישות קדם:

  • תכן לוגי , רצוי: ענ”ת וכמו כן ידע ב- MATLAB